Prowadzenie Działalności Gospodarczej

Wielu z nas zastanawia się jak założyć firmę (jak założyć działalność gospodarczą) ? Teoretycznie powinno być tak jak w krajach zachodnich, przychodzimy do odpowiedniej instytucji, do jednego okienka, rozmawiamy, wypełniamy konkretne papierki i już, mamy naszą działalność, ale jak założyć firmę w Polsce? Jest to ogrom biegania od urzędu do urzędu, nie ma sensu opisywanie tego krok po kroku, ponieważ musiałby to być kilkustronicowy esej na temat abstrakcji jakie spotkamy na każdym kroku.

Własna działalność gospodarczaProwadzenie firmy - niestety, ale biurokracja w naszym kraju jest chora i bardzo ciężko jest założyć coś konkretnego w szybkim tempie. Musimy zastanowić się jaką firmę chcemy założyć, czy jest to zwykły sklep spożywczy, czy może usługi jako szewc? Może coś bardziej oryginalnego, jako tłumacz? Jak wiadomo akurat w przypadku tłumaczy to przeważnie pracuje się bez wychodzenia z domu, w dzisiejszych czasach mało kto przynosi papiery do tłumaczenia do biura, przeważnie wszystko odbywa się faxem lub przez internet.

Prowadzenie Działalności GospodarczejOdpadają wtedy firma koszty składki zus, wynajęcia lokalu, opłaty za prąd, wodę i wiele więcej, więc koszty prowadzenia tejże działalności choćby to była firma jednoosobowa - są mocno ograniczone co tylko jest pozytywne, nikt nie lubi przepłacać. Jednak wracając do tematu jak założyć firmę to najlepiej popytać znajomych co taką działalność mają, oni doradzą nam najlepiej.